طراحی نما

طراحی نما

طراحی نما

طراحی نمای ساختمان ارتباط مخاطب را با یک پروژه ی ساختمانی شکل می دهد و تأثیر زیادی در برداشت افراد از کیفیت و نوع ساخت پروژه دارد . طراحی نما یکی از مهمترین عناصر بیرونی برای ظاهر ساختمان است که عناصر مهم آن پنجره ها، بازشوهای در، مصالح، رنگ، سازه های عمودی و افقی، عناصر تزیینی و ... می باشند که باید هماهنگی و تناسب خوبی را باهم داشته باشند. قبل از اینکه به چگونگی اجرای نماهای ساختمان ها و جزئیات اجرایی آن توجه کنیم باید انتخاب مصالح درستی داشته باشیم. هرچه توجه دیتیل های ساختمانی در طراحی نما بیشتر باشد کار حرفه ای تر به نظر می آید. شرط رسیدن به یک نمای خوب این است که بدانیم چه مصالحی در کنار یکدیگر زیباتر به چشم می آیند و هماهنگی بیشتری را در نما ایجاد می کند .

هدف شرکت افق بن تا بام طراحی و اجرای نماهای ساختمانی خاص و زیبا به همراه انتخاب مصالح با کیفیت و هزینه مناسب می باشد. این شرکت با به کارگیری کادر مجرب و با تجربه نظارت و اجراء و همچنین بر پایه ی تجربه طراحی و اجرای بیش از ده ها هزار متر مربع پروژه های ساختمانی سعی در جلب رضایت و اعتماد مخاطب را دارد.

 

طراحی نما بر اساس خواست کارفرما، کاربری ساختمان، همجواری ها، اقلیم و ... میتواند در سبک های مختلفی انجام شود:

1) نمای کلاسیک : ممکن است در طراحی یک ساختمان برآن باشیم تا رجعتی به حال و هوای ساختمان های بومی و سنتی ایرانی داشته باشیم. بازی با آجر، استفاده از شیشه های فرنگی و طرح های ایرانی که می توانند با کمی تغییرات حس و حال متفاوتی به خود بگیرند و توجه به فضاسازی های معماری ایرانی چون پیرنشین، سایه گیرهای پیاده روها و ... می توانند مثمرثمر باشند. نمای ساختمان همچنین ممکن است برگرفته از سبک کاخ ها و عمارت های باشکوه گذشته باشد. نماهایی با جداره های سنگی، ستون و سرستون های شکیل که قوس های گرد و عریض در بدنه های نما به چشم میخورد.

2) نمای مدرن : در طراحی نمای برخی ساختمان ها نیز سبک مدرن نمود بیشتری دارد. عوامل متعددی چون خردگرایی، توسعه علم و استفاده از مظاهر تکنولوژی از جمله مصالح نوینی چون بتن و فلز در ساختمان سازی سبب پدید آمدن سبک جدیدی در شکل گیری بدنه های شهری شدند. نماهایی که در آنها جزئیات کمتری مشاهده می شود و سطوح خالص و یکدست طراحی شده اند.

طراحی نما

تماس با ما

 آدرس: تهران، شهرک گلستان، بلوار کوهک، خیابان سهراب سپهری

تلفن: 44768015 021

ایمیل: info(at)bontabam.com

جستجو