درب

درب

درب

درب ساختمان یکی از مهم ترین اجزای ساختمان محسوب می شود. درب ها بر حسب شرایط قرار گیری در ساختمان به دو دسته کلی درب های خارجی و درب های داخلی تقسیم می شود. درب های ساختمانی عموما از چوب یا از ترکیبات جدید چوبی و با روکش های مختلف ساخته میشوند. امروزه صنعت درب های ساختمانی توانسته اند به صنعتی بزرگ بدل شوند.

معرفی انواع درب :

درب چوبی : در ساخت و تولید درب های چوبی کاملا از چوب چوب راش یا چوب روس استفاده می شود و به دلیل مقاوم بودن این درب ها در برابر حریق به عنوان درب ورودی یا درب راه پله نیز استفاده می شود. چوب نیاز اولیه برای تولید درب چوبی است و چوبی که برای درب استفاده می شود باید از نوع درجه یک بوده و مهمتر از همه باید خشک باشد.

 

درب MDF : ام دی اف (medium density fiberboard) جزو فرآورده های چوبی محسوب می شود. MDF نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می گردد. درب MDF را پس از تولید می توان روکش نمود. روکش های تزیینی علاوه بر زیبایی به دوام و کاربرد آن در محیط هایی مانند آشپزخانه کمک می کند. روکش ملامینه متداولترین نوع روکش برای درب MDF می باشد که در این فرآیند کاغذ دکوراتیو آغشته به رزین تحت فشار و حرارت بر روی تخته چسبانده می شود. رایج ترین روکش این درب در صنعت درب MDF روکش ملچ می باشد. ورق مورد استفاده در درب روکش ملچ با ضخامتهای ۳، ۵، ۸ میلیمترمی باشد. درب ملچ با روکش ۳ میلیمتر را بیشتر برای درب های داخلی استفاده می کنند و درب ملچ با روکشهای ۵ و ۸ میلیمتر را برای درب ورودی استفاده می کنند. هرچند استفاده از این ورقها برای ساخت درب های اتاقی و یا سرویسی نیز مشکلی ایجاد نمی کند، اما به لحاظ هزینه و کیفیت جایگزین های مناسب تری نیز وجود دارد که از آن جمله می توان به درب HPL اشاره کرد.

 

درب روکشی: برای ساخت این درب ها ابتدا یک کلاف چوبی مستطیل شکل (مانند یک قاب عکس) با توجه به ابعاد درب ساخته می شود و ورق های پیش ساخته ای مانند ورقه های PVC، ورقه های ملامینهHPL، ورقه های HDF و یا ورقه های ضد آب ABS ، با توجه به سفارش مشتری بر رو و پشت کلاف پرس خواهد شد. البته فضای خالی میان درب را با شبکه بندی چوبی یا شبکه بندی هایی مقوایی که شباهت زیادی به لانه زنبور دارند و آن را هانی کامب می نامند پر می کنند. استفاده از شبکه بندی ها در فضای خالی برای بالابردن مقاومت درب در برابر ضربه و شکنندگی می باشد. ;مزایای استفاده از درب های روکشی می توان به مواردی چون : مقاومت در برابر آب و رطوبت، قیمت مناسب، قابلیت استفاده از ابزار و یراق لوکس، نصب آسان، چهارچوب های استاندارد آماده و تنوع در طرح و رنگ اشاره کرد.

شرکت افق بن تا بام عرضه کننده انواع درب ضد سرقت، درب ورودی، درب داخلی، درب لوکس، درب چوبی، درب ضد حریق، درب ضد آب و ... با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت. جهت مشاوره و خرید انواع درب با ما تماس حاصل فرمایید.

درب
نصب آسان

نصب آسان

نصب و راه اندازی کلیه درب ها در کوتاهترین زمان انجام پذیر است.
کیفیت مطلوب

کیفیت مطلوب

کلیه درب ها با کیفیت بسیار بالا و مطابق با استانداردهای بین المللی عرضه می گردد.
ایمنی بسیار بالا

ایمنی بسیار بالا

کلیه درب ها ورودی از ایمنی بسیار بالایی برخوردار هستند.
تگ ها: درب , انواع درب , قیمت درب , خرید درب , درب چوبی , در چوبی , قیمت در چوبی , انواع در چوبی , درب ورودی , درب داخلی , درب لابی , درب mdf , درب ام دی اف , درب hdf , درب adh , درب تمام چوب , درب اتاق , انواع درب , درب لوکس , قیمت درب ضد سرقت , خرید درب ضد سرقت , انواع درب ضد سرقت , 

تماس با ما

 آدرس: تهران، شهرک گلستان، بلوار کوهک، خیابان سهراب سپهری

تلفن: 44768015 021

ایمیل: info(at)bontabam.com

جستجو