اشتباهات دکوراسیون

اشتباهات متداول در دکوراسیون و راه های پیشگیری

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تغییر دکوراسیون خانه یکی از کارهایی است که اکثر افراد به آن علاقه مند هستند، اما برخی مواقع اشتباهاتی باعث می شود جذابیت دکوراسیون خانه کمتر از آنچه می خواهیم شود. بهتر است این اشتباهات را بشناسیم و راهکارهای پیشگیری از آن را نیز بدانیم.

 

- لوازم و مبلمان خیلی بزرگ یا خیلی کوچک

یکی از معمول ترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد هنگام دکوراسیون خانه مرتکب می شوند انتخاب وسایل در سایزی نامناسب با فضای اتاق است. به عنوان مثال، برای اتاقی کوچک مبلمان بزرگ انتخاب کردن یا برای فضای بزرگ مبلمان خیلی کوچک انتخاب کردن باعث می شود ترکیبی ناهمسان در فضای خانه ایجاد شود. پس بهتر است پیش از آنکه هر وسیله جدیدی را خریداری کنید به اندازه اتاق توجه داشته باشید، حتی اگر لازم است سایز اتاق را یادداشت کرده و همراه خود ببرید تا هنگامی که به مبلمان و میزها نگاه میندازید بتوانید آن را در همان فضا تصور کنید. انتخاب مبلمان و لوازمی که سایز آنها همسان با اتاق نیست باعث می شود دکور خانه غیر عادی به نظر برسد.

 

- نور خیلی زیاد یا خیلی کم

تعادل همیشه باید برای بهتر بودن برقرار شود. برخی مواقع در خانه از نور خیلی شدید یا نور خیلی کم استفاده می کنیم، این در حالیست که راه حلی برای اینکه هر دو نور را یکجا داشته باشید وجود دارد. بهترین راه اینست که از نورهای لایه ای استفاده شود، نور کمتر برای مواقعی که نمی خواهید نور خیلی شدید در فضای اتاقتان داشته باشید، مانند انواع هالوژن، نور پنهان یا نورهای دیواری. در عین حال می توانید از لوسترهای شیک و نورانی، برای مواقعی که می خواهید نور بیشتری در اتاق داشته باشید استفاده کنید. اینکار باعث می شود هم نور کم را در دکور خانه داشته باشید و هم نور زیاد.

 

- عکس های بیش از حد روی دیوار

عکس های خانوادگی روی دیوار جذاب و سرگرم کننده هستند، اما بهتر است بهترین ها را در نظر بگیرید. تعداد زیادی عکس با قاب های مختلف به دیوار نیاویزید یا در قفسه های کتابخانه قرار ندهید. اگر می خواهید عکس های بیشتری چاپ کنید آنها را در سایز کوچک تر چاپ کرده و به صورت کلاژ به دیوار بزنید.

 

- انتخاب رنگ دیوار پیش از انتخاب کردن مبلمان

همیشه پیش از انتخاب رنگ دیوار، مدل مبل و بخصوص طرح و رنگ پارچه آن را در نظر بگیرید. این مساله کار شما را در دکور خانه راحت تر می کند. رنگ های متعددی می توانید برای دیوار انتخاب کنید اما پس از انتخاب رنگ مبلمان، تعداد گزینه هایتان محدود تر می شود.

تماس با ما

 آدرس: تهران، شهرک گلستان، بلوار کوهک، خیابان سهراب سپهری

تلفن: 44768015 021

ایمیل: info(at)bontabam.com

جستجو