مدیریت پیمان ساخت

مدیریت پیمان ساخت

مدیریت پیمان ساخت

مدیریت پیمان یا پیمان مدیریت به نوعی از قراردادهای ساختمانی اطلاق میشود که کارفرما انجام پروژه را به صورت مدیریتی به مدیرپیمان جهت اجرا واگذار نموده است،  وظیفه کارفرما تامین بودجه یا در شرایطی تامین اجزایی از کار (از قبیل مصالح، ماشین آلات، نیروی انسانی و غیره) می­باشد که در غالب کارفرما با پرداخت هزینه وظیفه انجام کلیه هماهنگی ها، برنامه­ریزی­ها، نظارت بر درستی و انطباق اجرا با استانداردها تفویض می­نماید.

حق­الزحمه مدیریت پیمان بصورت توافقی با کارفرما و به صورت درصدی از هزینه اجرای پروژه می­باشد. این پیمان الگوی برد بردی برای طرفین است چراکه مدیرپیمان ریسک کمتری داشته و سرمایه­ای را برای اجرای پروژه به کار نخواهد گرفت صرفا به جهت تخصص در اجرا سودی را به صورت درصدی دریافت خواهد نمود و کارفرما فقط هزینه موارد لازم در قرارداد، مدیریت طرح، نیروی انسانی و ماشینی را همراه با حق­الزحمه توافق شده را پرداخت نموده هیچ هزینه مازادی را پرداخت نخواهد کرد.

در این الگو مدیر پیمان عضوی از تیم کارفرما بوده و از آنجا که مستقیماً در طراحی و اجرا شرکت نمی کند، می تواند فارغ از مسایل مستقیم اجرایی منحصراً به مدیریت، برنامه‌ریزی و کنترل هزینه بپردازد و با ارائه خدمات پشتیبانی به پیمانکاران ساخت منجر به تسریع عملیات اجرایی و همچنین پوشش دادن نقاط ضعف آنان می­گردد.

با این توضیح سرعت و کیفیت ساخت پروژه در این روش نسبت به دیگر روش­ها بالاتر است.

طراحی و معماری

تماس با ما

 آدرس: تهران، شهرک گلستان، بلوار کوهک، خیابان سهراب سپهری

تلفن: 44768015 021

ایمیل: info(at)bontabam.com

جستجو