دکوراسیون خانه

دکوراسیون خانه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکوراسیون خانه

یکی از بناهایی که طراحی دکوراسیون داخلی در آن نقش بسیار مهمی ایفا میکند و همواره مورد توجه افراد قرار میگیرد طراحی دکوراسیون خانه است. افراد به صورت طبیعی دوست دارند محیط اطراف خود را زیبا و منظم ببینند و از تناسب اجزا و وسایل در کنار یکدیگر لذت می برند.

اولین چیزی که هر فردی با وارد شدن به خانه شما با آن مواجه می شود و توجه او را به خود جلب میکند دکوراسیون خانه شما می باشد. در صورت طراحی درست و اصولی دکوراسیون خانه، می توانید احساس خوشایند و آرامش بخشی را ابتدا در خود و بعد در دیگران ایجاد نمایید.

امروزه طراحی دکوراسیون خانه به عنوان یک حرفه ، یک هنر و یک صنعت در دنیا شناخته می شود. طراحی دکوراسیون خانه در واقع بهینه سازی فضاهای داخلی خانه به منظور انجام فعالیت های روزانه یعنی کار و زندگی

است. آن چیزی که به یک خانه روح می بخشد و باعث جذابیت و دلنوازی آن می شود دکوراسیون داخلی آن است. کیفیت دکوراسیون خانه از یک طرف تاثیر مستقیمی بر نحوه انجام فعالیت های ما در آن دارد و ازطرف دیگر نگرش، احوال و شخصیت ما را تحت تاثیر قرار میدهد. توجه داشته باشید برخی از فضاهای خانه ها بدون طراحی دکوراسیون یا اصلا قابل استفاده نیست و یا در صورت قابل استفاده بودن، کارایی لازم و بهینه را ندارد.

طراح به هنگام طراحی دکوراسیون خانه با دو مقوله سرو کار دارد : کاربرد آن فضا و احساس و تاثیری که میخواهد ان فضا بر استفاده کننده داشته باشد. دکوراسیون خانه طیف گوناگونی از عناصر و مولفه ها از قبیل فرم، نور، رنگ، بافت، ک ، سقف، دیوار، عناصر کاربردی و تزیینی و مبلمان را در بر میگیرد. این عناصر ابزارهای کار طراح هستند که همگی باید بطور هماهنگ و متناسب در یک طرح مرتبط و خوش آیند قرار گیرند.

طراحی دکوراسیون خانه که در حد واسط میان معماری و طراحی قرار میگیرد، به همان میزان که شامل جنبه های کاربردی ، ساختاری و فنی میشود ، طراحی تجسمی و جنبه های بصری و زیبایی شناسانه را نیز در بر دارد. طراحی دکوراسیون خانه شامل انتخاب عناصر تشکیل دهنده طرح و تنظیم و ترکیب آنها برای ایجاد فضا و کیفیات کارکردی زیبایی شناختی مورد نظر طراح و در نهایت دست یابی به کارکرد مناسب،زیبایی و انتقال مفاهیم و معانی است.

دست یابی به اهدافی همچون کارکرد مناسب ، زیبایی بصری و تاثیر روانی موثر و مثبت در طراحی دکوراسیون خانه ، مستلزم استفاده هماهنگ ، منسجم ، معنی دار و زیبا از عناصر طراحی است. هیچ عنصر طراحی داخلی نمیتواند بدون ارتباط با عناصر دیگر و ترکیب مناسب با انها در طرح و فضای معماری حضور یابد و مقاصد طراح را براورده سازد. ارتباطی که بین عناصر دکوراسیون خانه در طرح نهایی برقرار میشود ،از قواعدی پیروی میکند که با توجه به فیزیولوژی دستگاه بینایی انسان استنتاج شده اند و میتوانیم به آنها قواعد ادراکی و بصیری یا قواعد ترکیب بندی یا تکنیک های بصری بگوییم. تناسب ، تعادل و ناپایداری ، هماهنگی ، تنوع و یکنواختی ، ریتم ، حرکت و سکون از جمله این قواعد و تکنیک ها هستند. شناخت و بکارگیری این قواعد مستلزم برخورداری از دانشی است که به آن سواد بصری اطلاق میشود. آشنایی با این قواعد دانش و بصیرت ما را توسعه و میدان عمل و امکان گزینش ما را افزایش میدهد و ما را قادر به طراحی گزینه های بهتر و ارزیابی انها میکند.

 

بخش های مختلفی در زمینه طراحی دکوراسیون خانه وجود دارد که هر کدام از این بخش ها به خودی خود باید به بهترین نحو ممکن اجرا شوند و در نهایت در کنار یکدیگر محیطی زیبا و دوست داشتنی را خلق کنند. در زیر انواع بخش هایی از دکوراسیون خانه آورده شده است:

 

دکوراسیون پذیرایی خانه :

یکی از اصلی ترین قسمت ها در دکوراسیون خانه قسمت پذیرایی می باشد چون معمولا افراد زمان زیادی را در آن می گذرانند و همچنین هنگام ورود مهمان، ایشان را به قسمت پذیرایی خانه راهنمایی میکنند و جزء اصلی ترین مکانهایی است که در دید افراد و میهمانان قرار میگیرد.

 

دکوراسیون آشپزخانه :

معمولا خانم ها زمان زیادی را در این بخش از خانه می گذرانند که می توان با طراحی زیبا و آرامش بخش این مکان را به محیطی مناسب برای آنان تبدیل کرد. یکی از اصلی ترین قسمت های آشپزخانه نیز کابینت ها میباشند که می توان با طراحی های زیبا و انتخاب رنگی مناسب به این بخش از خانه انرژی بخشید. به عنوان مثال میتوانید از سنگ های کورین در کابینت استفاده کنید و زیبایی کابینت را چند برابر نمایید.

 

دکوراسیون اتاق خواب :

خواب و استراحت در محیطی که رنگ ها در آن احساس شادابی و نشاط به انسان ببخشند و افراد با دیدن رنگ دیوارها و محیط اطراف خود احساس آرامش کنند یک اتفاق بسیار خوب و عالی است . 

 

دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی :

استفاده از سرامیک، دیوار پوش و کف پوش مناسب در این قسمت می تواند محیطی زیباتر به وجود بیاورید.

تماس با ما

 آدرس: تهران، شهرک گلستان، بلوار کوهک، خیابان سهراب سپهری

تلفن: 44768015 021

ایمیل: info(at)bontabam.com

جستجو