معماری ساختمان

معماری ساختمان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معماری ساختمان

معماری ساختمان

معماری ساختمان

معماری ساختمان از نقطه نظرات مختلف همواره مورد تایید و نقد بسیاری بوده است. بسیاری بر این عقیده اند که چرا ساختمان ها حتما باید سبکی و طرحی خاص داشته باشد و این زیبایی های ظاهر ساختمان را علت بسیاری از مشکلات سازه ای و اجرایی می دانند.

با این حال عقیده غالب در مورد معماری ساختمان بر این است که ساختمان باید با زیبایی خاص خود طراحی گردد، بدین منظور لازم به ذکر است که هر ساختمان، حالت خاص خود را داراست. چرا که هر ساختمان کاربری خاصی داشته و مکان خاصی دارد و باید متناسب با مکان و اقلیمی که در آن قرار دارد طراحی گردد.

 

خلاقیت ، عنصر جدایی ناپذیر معماری ساختمان

شاید به جرات بتوان گفت که معماری ساختمان یک جز اساسی و جدایی ناپذیر دارد : خلاقیت . در مورد خلاقیت باید محتاط نیز بود، چرا که هر خلاقیتی در معماری ساختمان سبب می گردد که ساختمان به طور کلی قابل اجرا نباشد. لذا گفتنی است که بهتر است طرح های خلاقانه ای را انتخاب کرد که با شرایط حاضر کشور ، حداقل یک بار چیزی مشابه آن اجرا شده و به قولی امتحان خود را پس داده باشد.

 

لازمه یک معماری ساختمان موفق چیست ؟

در مورد یک معماری ساختمان موفق باید بر این نکته تاکید نماییم که در واقع برای یک معماری ساختمان اصولی و مناسب باید ایده داشت . ما برای معماری ساختمان ایده ها و طرح های گوناگون موفقی را به شما نشان می دهیم و از شما می خواهیم تا طرح مورد نظر خود را از میان آن ها انتخاب نمایید. در این میان اگر شما از خود نیز نقشه ای برای معماری ساختمان داشتید ، پذیرای ایده های شما خواهیم بود. با این وجود در این موارد باید ساختار کلی کار مشخص شود ، چرا که در گام بعدی معماری ساحتمان ، طراحی دکوراسیون داخلی قرار دارد و باید این دو با یکدیگر مطابقت کامل داشته باشند.

 

یک معماری ساختمان چه زمانی موثر واقع می گردد ؟

نکته ای که در این میان بسیاری به آن توجه ندارند ، مکان اجرای معماری ساختمان است ، به واقع معماری ساختمان زمانی بهترین تاثیر خود را خواهد گذاشت که با محیط سازگاری کامل را داشته باشد. چه بسا شما یک طرح معماری ساختمان را در عکسی ببینید و بپسندید، اما پس از اجرا می بینید که اصول اجرای آن با معماری ایرانی و سبک زندگی ایرانی مطابقت ندارد. لذا در این موارد نکته حایز اهمیت که جدیدا به آن توجه می شود ، معماری سنتی و معماری اسلامی است که با اجرای آن ، با توجه به فرهنگ ایرانی آرامش بیش تری برای ساکنین خانه فراهم می گردد.

تگ ها: معماری ساختمان سنتی ، معماری ساختمان اسلامی، معماری ساختمان مدرن ، طراحی معماری ساختمان ، معماری ساختمان ایرانی

تماس با ما

 آدرس: تهران، شهرک گلستان، بلوار کوهک، خیابان سهراب سپهری

تلفن: 44768015 021

ایمیل: info(at)bontabam.com

جستجو