کف پوش

کف پوش

کف پوشمعرفی انواع کف پوش :

کف پوش لمینیت : کف پوش لمینت یا کف پوش پارکت لمینت عمری در حدود سی سال دارد. نخستین بار کف پوش لمینت در سال ۱۹۷۷ میلادی توسط یک کمپانی سوئدی به نام پرستورپ و تحت نام تجاری Pergo معرفی گردید. یکی از دلایل تولید کف پوش لمینیت پایین آوردن هزینه تولید و ملاحظات زیست محیطی به حفظ و نگهداری جنگل ها بوده است. کف پوش لمینت از جنس HDF یا الیاف فشرده چوب می باشد که بسیار به کف پوش پارکت شبیه است ولی مستقیما از چوب درخت ساخته و تولید نمی شود. جهت نصب کف پوش لمینت برخلاف کف پوش پارکت بجای چسب از شیارهایی استفاده می شود که به آن کلیک میگویند. کلیکها که بصورت نر و ماده برش خورده، در هم چفت شده و به آسانی از هم جدا نمی شوند. بر خلاف کف پوش پارکت که نسبت به رطوبت حساس است و در دراز مدت ممکن است دچار تاب یا خمیدگی گردد، کف پوش لمینیت در مقابل رطوبت، مقاومت معینی داشته و به این ترتیب راحت تر میتوان آنرا نظافت کرد. اگر دقت کافی صورت گیرد، جنس کف پوش لمینیت نیز مرغوب باشد و با استفاده از بخارشوی میتوان گاهی سطح روی کف پوش لمینیت را شستشو داد. کف پوش لمینیت به راحتی نصب و به آسانی تعویض یا برچیده می شود. بیشترین بازار مصرف مربوط به لمینیت ۸ میل است، اما لمینیت ۱۲ میل نیز بازار خود را دارد. قیمت آن خیلی مناسب تر از کف پوش پارکت است و هزینه استفاده از آن برای بسیاری از اقشار جامعه مقدور می باشد.

 

کف پوش PVC : پلي وینيل كلرايد ( Poly vinyl Chloride ) محصولی شیمیایی است که به تدریج جایگزین بسیاری از مواد و مصالح شده است. بیش از نیمی از PVC تولید شده در ساختمان مصرف میشود. ویژگی کم نظیر این پلیمر منجر به تولید محصولات به کلی متفاوت از آن شده است. از نوع نرم و منعطف آن در تولید کف پوش و از نوع سخت آن U-PVC که در ساخت در و پنجره استفاده میشود. نسل جدید کف پوش های pvc که امروزه مورد استقبال مردم قرار گرفته، از لحاظ رنگ و طرح شبیه پارکت و لمینت هستند و قیمت مناسب تری دارند. براحتی نصب و تعویض میشوند و از مقاومت خوبی برخوردارندو همچنین عاری از بسیاری از مشکلات سایر پوشش های کف می باشند. دربرابر آب مقاوم هستند و براحتی در آشپزخانه هم مورد استفاده قرار میگیرند. نیازی به واکس و ساب نداشته و خطر آتش سوزی ندارند. در زمستان گرم و عایق حرارتی بوده و تابستان کاملا خنک می باشند. در کف پوش های pvc رشد کپک و قارچ امکان پذیر نیست و حتی نمونه هایی از آن آنتی باکتریال می باشند. این ویژگی های منحصر بفرد کف پوش های پی وی سی را به یک محصول مطلوب و محبوب تبدیل کرده است. امروزه که بواسطه مسائل مختلف از جمله خطر زلزله، سبک سازی سازه مورد توجه جدی است و بیشتر سازندگان بدنبال استفاده از مصالحی هستند که وزن سقف ها و در نتیجه وزن کل ساختمان را کاهش دهند. در این شرایط کف پوش پی وی سی گزینه مناسبی میتواند باشد.

 

کف پوش پارکت : کف پوش پارکت به کف پوش های چوبی گفته میشود که معمولا از درختانی مثل کاج و صنوبر یا افرا و بلوط استحصال میشوند. نوع چوب, تعیین کننده قیمت آن است. کف پوش پارکت از انواع قدیمی کف پوش بوده که همیشه زیبایی را از طبیعت به خانه شما می آورد البته اگر از دوستداران محیط زیست و طبیعت هستید به این نوع کف پوش فکر نکنید. کف پوش پارکت را به کف اتاق میچسبانند و بعد از نصب روی آن را ساب و سپس لاک میزنند تا صاف و صیقلی شود. بنابراین بعد از چند سال کف پوش پارکت مجددا نیاز به ساب و لاک دارد. رطوبت دشمن این کف پوش بوده و باعث تورم سطح آن میشود. اتصال کف پوش <پارکت به کف کامل نبوده و اغلب بعد از مدتی اصطلاحا به صدا می افتد. وقتی روی اینگونه کف پوش ها راه میروید صدای جیر جیر آن آزار دهنده است و مانع آرامش انسان میشود. استعداد آتش سوزی، از جمله دیگر ضعف های کف پوش پارکت است.

 

کف پوش اپوکسی : کف پوش اپوکسی يا پولي پوكسايد یک محصول دو جزئی میباشد که دارای خواص مقاومتی عالی از جمله مقاومت مکانیکی بالا، مقاومت سایشی بالا، مقاومت شیمیایی عالی در برابر مواد قلیایی و اسیدها، روغن ها و چربی ها و همچنین ایجاد سطحی صاف و صیقلی مورد استفاده وسیعی در سالن های تولیدی، مراکز صنعتی، شیمیایی، بیمارستانی، نیروگاهی، فرودگاهی و ... پیدا کرده است. این کف پوش اغلب به روی سطوح بتونی و حتی سالن هایی که قبلا کف پوش های سنگی و موزائیک شده اند استفاده می گردد، ولی در عین حال جهت سطوح فلزی نیز مناسب می باشد. ضخامت این کفـپوش توسط محل مورد کاربرد و هــمچنین مـقولـه بار مــکانـیکی کـه مـمکن اسـت روی کـفپوش اعـمال گردد تعیین می شـود. بـرای سـطوحی مانـند کـف آزمـایـشگـاه ها و سـالن های غـیر صـنعتی (اداری و بیمارستانی) ضخامت 1500-1000 (میـکرون) اجـرا مـی گـردد و در صورتیکه اجرای کف پوش در سالن های تولـیدی، صـنعتی، انبارهای کارخانجات و صنایع مد نظر باشد که رفت و آمـد وسایل نقلیه از جمله لیفتراک در آنجا جریان دارد ضخامت پیشـنهادی 3000 میکرون است.


شرکت افق بن تا بام عرضه کننده انواع کف پوش با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت. جهت مشاوره و خرید انواع کف پوش با ما تماس حاصل فرمایید.
بهترین قیمت

بهترین قیمت

انواع کف پوش با قیمت های رقابتی و مناسب در داخل کشور عرضه می گردد.
کیفیت مطلوب

کیفیت مطلوب

کلیه کف پوش ها با کیفیت بسیار بالا و مطابق با استانداردهای بین المللی عرضه می گردد.
نصب آسان

نصب آسان

نصب و اجرای انواع کف پوش در کوتاهترین زمان انجام پذیر است.
کف پوش

تماس با ما

 آدرس: تهران، شهرک گلستان، بلوار کوهک، خیابان سهراب سپهری

تلفن: 44768015 021

ایمیل: info(at)bontabam.com

جستجو